Sallatat që duhet t’i provoni këtë verë

Sallatat që duhet t’i provoni këtë verë

95
0

Të luftosh nxehtësinë duke nisur nga ushqimi është e mundur. Këto janë sallatat më të shijshme dhe me plot ngjyra të verës.

Janë mjaft të lehta dhe hidratuese duke mbajtur trupin të freskët. Ka nga të gjitha llojet, me fruta, me perime, me farëra që janë të shëndetshme.

Ka edhe vegjetariane, për ata që janë besnik të perimeve, apo dhe me makarona për adhuruesit e pastave.

Lista e 10 sallatave më të shijshme të verës
1. Shalqi, djath dhie dhe mente

2. Panxhar i pjekur, arra dhe djath dhie

3. Qepë, patëllxhane dhe domate

4. Mashurka, proshutë e tymosur dhe misër
5. Fiq, pjeshkë dhe spinaq

6. Karkaleca, limon dhe djath parmezan
7. Makarona, domate të vogla dhe brokoli
8. Quinoa, xhinxher, kastravec dhe fara lini
9. Ton, rukola dhe ullinj të gjelbër
10. Rush, djath gorgonzola dhe arra

loading...