Sahit Muja: Marrëveshja Kosovë-Serbi, zoti e bekoftë kombin shqiptar dhe popullin amerikan

Sahit Muja: Marrëveshja Kosovë-Serbi, zoti e bekoftë kombin shqiptar dhe popullin amerikan

41
0

Biznesmeni shqiptar Sahit Muja që jëtoj prej vitesh në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka përshëndetur dhe vlerësuar marrëveshjen mes Kosovës dhe Serbisë të nënshkruar në në Washington. Në një postim në rrjetin social Fb, zoti Muja theskon se interesi ynë kombëtar është të ecim para drejt prosperitetit, paqes , integritetit rajonal, Evropjan dhe global.

Postimi i plotë

Zoti e bekoftë Kombin Shqiptarë dhe popullin Amerikan🇦🇱🇺🇸. Marrëveshja e nënshkruar dje në Ëashington në mes të Kosovës dhe Serbisë është në interesin e të gjitha kombësive në rajon. Ne nuk harrojme kurrë të kaluarën, masakrat serbe.

Luftën e fituam ne, me mbështetjen e shenjtë të aleatit më të madh të kombit USA.

Interesi ynë kombëtar është të ecim para drejt prosperitetit, paqes , integritetit rajonal, Evropjan dhe global.

Gjatë 25 viteve në Amerikë kam ndjekur nga afër politikën për Shqiptarët. Kam takuar qindra politikanë, ekspertë , etj. Një gjë ju garantoj që ky vend kurrë nuk punon në dëm të Shqiptarëve. Amerika na don, na ndihmon më shumë se ne veten tonë.

Marrëveshja ekonomike e ndihmon Serbinë më së shumti momentalisht në aspektin ekonomik po largon influencën Ruse sllave në rajon. Dalja në det me se shumti ndihmon Shqipërinë dhe Kosovën me hekurudhë dhe Port.

Serbia ka dalje në det nga Thesaloniku, Greqi, Mali i Zi shumë më lirë se në Shqipëri.

Investimet disa dhjetëra miliardëshe do ta ndihmojnë shumë rajonin dhe ne shqiptarët.

E kam shëtitur Serbinë cep në cep ,nuk ka ky vend as ekonomi, as industri të dominojë ekonominë rajonale.

Zoti nuk vendosi, kufi e bëri tokën pa to. Lëvizja e lirë e popujve është vullnet i Zotit.

Serbia është e zhytur në hallet e veta ku po braktiset 80 përqind e territorit drejt disa qyteteve dhe emigrimit. Me popullsinë më të plakur në botë ky vend po shkon drejt dobësimit.

Kanë të drejtë disa politikanë në Kosovë që kërkojnë që Serbia të përgjigjet për krimet e luftës, të dëmshpërblejë viktimat, të kërkojë falje, të njohë Kosovën etj.,

Po është gabim të ofendoni Ameriken. Nuk eshte kijo pune zgjedhjesh, ka kohe qe Trump ka caktuar stafin qe te merret me kte pune. Ka vite qe punohet.

Pse mos ta bej tani, merite e paimagjinushme.

 

On March 24, 1999, the North Atlantic Treaty Organization (NATO) commences air strikes against Yugoslavia ëith the bombing of Serbian terrorist. military.

Serbians killed 300,000 people in Balkans. Serbian killed 15,000 civilians in Kosovo during the recent ëar. Among them 1500 children.

1600 still missing in mass graves in Serbia. A 20000 ëomen raped, 1 million deported,120 thousand properties burned and stolen.

Thank You USA.”

loading...