Rudina Hajdari reagon pas gafës në Parlament: Më mirë lapsuset e mia...

Rudina Hajdari reagon pas gafës në Parlament: Më mirë lapsuset e mia se sa t’i gënjej demokratët

426
0

 

Deputetja demokrate, Rudina Hajdari ka reaguar lidhur me situatën politike në vend, ndërsa një përgjigje ka edhe për lapsusin e saj në seancën plenare të së hënës.

Rudina shkrun se “Më mirë lapsuset e mia se sa t’i gënjej demokratët çdo ditë duke ju thënë që mos të kalojnë në eufori se 85% e shqiptarëve.”

“Kam kaluar 17 vite në Amerikë dhe ky është fakt. Po më mirë lapsuset e mia se sa t’i gënjej demokratët çdo ditë duke ju thënë që mos të kalojnë në eufori se 85% e shqiptarëve thonë “Rama ik” & “Basha & Kryemadhi hajde”. Ndërkohë i kanë lënë pa punë e pa bukë për hesapet e tyre.” shkruan Hajdari.

Kam kaluar 17 vite në Amerikë dhe ky është fakt. Po më mirë lapsuset e mia se sa t’i gënjej demokratët çdo ditë duke ju…

Posted by Rudina Hajdari on Wednesday, September 4, 2019