Rriten sërish temperaturat

Rriten sërish temperaturat

140
0

Paraditja paraqitet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash në të gjithë Shqipërinë, ndërsa pasditja dhe mbrëmja zhvillojnë vranësirat duke sjellë rrebeshe shiu përgjatë zonave malore, kryesisht verilindje dhe juglindje të vendit. Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes, por rritje sjellë mesdita duke u luhatur nga 12°C minimumi deri ne 32°C maksimumi. Era do të fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 3 ballë.

loading...
Shperndaje