Ronaldo mund të luajë edhe pas moshës 40-vjeçare

Ronaldo mund të luajë edhe pas moshës 40-vjeçare

258
0

Giovanni Mauri, ish trajneri i fitnesit të Real Madridit dhe Paris Saint Germainit beson se sikur Zlatan Ibrahimovic, edhe Cristiano Ronaldo mund të luajë në nivele të larta edhe për shumë vite. Madje, sipas tij, CR7 do të luajë pa ndonjë problem deri pas moshës 40-vjeçare. Ibra po shikon mundësinë që të luajë edhe një sezon, ai do të mbushë 40 vjet në tetor të vitit 2021.

 

“Kur ia arriti në Itali, thash që është lojtar i jashtëzakonshëm. Ai u adaptua menjëherë dhe nisi të shënojë gola. Ai po aplikon metodën që aplikuam në Madrid për të pushur”.

 

“Pushimi s’do të thotë vetëm të flesh, por të bësh ushtrime të veçanta për të ndihmuar vetën në tërësi, edhe në aspektin mendor”.