Rita ora një patriote e flaktë; Tatuazhi i saj dedikim ndaj Shqipërisë...

Rita ora një patriote e flaktë; Tatuazhi i saj dedikim ndaj Shqipërisë dhe mamasë

455
0

 

Këngëtarja me origjinë shqiptare e ka treguar shumë herë që ka dashuri shumë të madhe ndaj shqiptarëve dhe Shqipërisë. Veprimi i fundit që ajo bëri për ne ishte dhe ndihmesa e madhe për ndërtimin e shtëpive shkatërruar nga tërmeti! Së fundmi në rrjetet sociale Rita ka bërë një gjest përsëri të rëndësishëm. Tatuazhi i saj i fundit flet shqip!

Kur isha më e vogël nëna ime @veraora më thërriste ‘Zogi i mamit’, që do të thotë zogu i saj i vogël. Prandaj faleminderit @_dr_ëoo_ që ma bëre këtë kujtim që e dua shumë”.