Rikthehet paniku/ Katër goditje tërmeti sot, ja epiqendra dhe sa ballë

Rikthehet paniku/ Katër goditje tërmeti sot, ja epiqendra dhe sa ballë

383
0

Rikthehet paniku nga termetet serish ne Korçë.

Zona nuk po gjen paqe nga lekundjet e tokes. Vetem sot jane shenuar 4 goditje termeti, magnituta me e forte e te cilave ka qene 2.8.

Lëkundjet nisen qe pas mesnates dhe me pas vijuan deri ne oret e para te mengjesit te sotem. Lekundjet pasojne ato te filimit te muajit qershor, qe shkaterruan shtepi te tera ne fshatrat Floq dhe Qafzez.