Reshje shiu në disa zona, mësoni si pritet të jetë moti

Reshje shiu në disa zona, mësoni si pritet të jetë moti

380
0

Instituti i Gjeoshkencave bën me dije se ditën e sotme priten reshje lokalisht të dobëta në qarqet Shkodër, Kukës, Dibër dhe Korçë ndërsa në qarqet e tjera nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

 

TEMPERATURAT

 

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

 

në bregdet: 23 / 32 °C

 

në vendet e ulëta: 22 / 36 °C

 

në vendet malore: 15 / 30 °C.

ERA

Sot era pritet të fryjë e lehtë, ndërsa në bregdet deri mesatare.

auto_21567027955.jpg