Rëndohet gjendja e Maradonës, do të operohet me urgjencë

Rëndohet gjendja e Maradonës, do të operohet me urgjencë

188
0

Gjendja shëndetësore e Diego Armando Maradonës është rënduar. “El Pibe d’Oro” do të operohet me urgjencë në tru.

Legjenda e futbollit botëror, i cili aktualisht është trajner i Gimnasia La Plata, ka një mpiksje gjaku mes kafkës dhe trurit, që është evidentuar pas analizave që bëri kur u shtrua në spital.

Fillimisht, Maradona u shtrua për anemi dhe depresion, por tani problemi është më i qartë