Reforma Zgjedhore/ Opozita parlamentare heq Murrizin si përfaqësues, ja cili e zëvendëson

Reforma Zgjedhore/ Opozita parlamentare heq Murrizin si përfaqësues, ja cili e zëvendëson

99
0

Opozita Parlamentare është ka zhvilluar një mbledhje në kuadër të Reformës Zgjedhore.

Mësohet se është hequr deputeti Myslym Murrizi si përfaqësues në Këshillin Politikë.

Ndërkohë në vend të tij është emëruar deputeti Alban Zeneli.

Sakaq, bëhet me dije se grupi parlamentar i Partisë Socialiste do të përfaqësohet nga Ervin Bushati.

Kujtojmë që Këshilli Politik është formuar me përfaqësues nga mazhoranca, opozita jashtëparlamentare, anëtarë të komisionit të reformës zgjedhore dhe përfaqësuesve të grupeve parlamentare në parlament me qëllim për arritjen në një marrëveshje për reformën zgjedhore.

loading...