Rama mbërrin në Presidencë, nis mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtar

Rama mbërrin në Presidencë, nis mbledhja e Këshillit të Sigurisë Kombëtar

168
0

Ka nisur në Presidencë mbledhja e Këshillit Kombëtar të Sigurisë thirrur nga kreu i shtetit Ilir Meta.

E thirrur nga Meta pas tërmetit shkatërrimtar 6.4 ballë të 26 Nëntorit, në mbledhje kanë mbërritur njëri pas tjetrit të gjithë përfaqësuesit.

As kryeministri Edi Rama nuk ka munguar ndërsa pas tij kanë hyrë kreu i Kuvendit Gramos Ruçi, kryeprokurorja Arta Marku, kreu i Policisë së Shtetit Ardi Veliu, dhe ministriat e qeverisë Rama.

Pjesë e Këshillit Kombëtar të Sigurisë janë edhe Ministri Bendshëm, Ministri i Jashtëm, Ministri i Infrastukturës dhe drejtues të komisionit të sigurisë.

Më herët gjatë ditës së sotme Rama thirri në mbledhje të jashtëzakonshme qeverinë.