Rama kujton Shenjtoren “Nënë Tereza”, mesazhi për gruan shqiptare që frymëzoi botën

Rama kujton Shenjtoren “Nënë Tereza”, mesazhi për gruan shqiptare që frymëzoi botën

329
0

Përmes një postimi të shkurtër në faqen e tij zyrtare në “Facebook”, shefi i qeverisë shkruan: Gëzuar ditën e Shenjtërimit të Nënë Terezës 🙏”. Veprën dhe misionin e Nënë Terezës e kanë kujtuar sot edhe Presidenti i Republikës, Ilir Meta, kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha si dhe kryeparlamentari, Gramoz Ruçi.

Shenjtorja Nëna Tereza la gjurmë të paharrueshme në historinë e njerëzimit teksa shërbu dhe përcolli dashuri të pakursyer për njerëzit në nevojë.