“Pse nuk fitove ti por ajo sorra?”, Fifi i përgjigjet fansave për...

“Pse nuk fitove ti por ajo sorra?”, Fifi i përgjigjet fansave për Enedën

195
0

 

Fitorja e Eneda Tarifës në Festivalin ‘Kënga Magjike’ u komentua gjatë në rrjetet sociale.

 

Madje ka pasur nga ata që kanë deklaruar se fitoren e meritonte Fifi me këngën ‘Marova.

 

Mirëpo, për t’i dhënë fund të gjithë kësaj ‘zhurme’ ka qenë kjo e fundit që ka reagura.

 

Gjatë një videoje live, dikush i shkruan Fifit ‘Pse nuk fitove ti por ajo sorra?’, ndërsa këngëtarja s’ja ka përtuar përgjigjen.

 

‘Ajo sorra ka emër, e ka emrin Eneda Tarifa, ka pas një këngë shumë të bukur, po mos të më kishte pëlqyer nuk do i kisha dhënë 30 pikë. Jam shumë e lumtur që ka fituar Eneda dhe jo dikush tjetër’, është shprehur Fifi, siç mund ta dëgjoni në videon e ruajtur nga ‘Blitz.al’.

 

Në këtë mënyrë, këngëtarja ka rrëfyer se ajo dhe Eneda vazhdojnë të kenë marrëdhënie të mira.

View this post on Instagram

Ndjekësit ç'nuk i thonë për Eneda Tarifën, Fifi bën atë që nuk pritej! Jo pa zhurmë u kalua fitorja e Eneda Tarifës në "Kënga Magjike 2019", që nga momenti i shpalljes, salla më së shumti brohoriste emrin e Filloreta Raçit, kjo e fundit renditur në vendin e dytë. Ditën e sotme qarkulloi me shpejtësi lajmi se, Eneda Tarifa dhe Fifi kishin prishur marrëdhëniet pas mbarimit të festivalit, pasi dy këngëtaret nuk ndiqnin më njera-tjetrën në llogaritë e tyre sociale në Instagram. Pak çaste në parë, Fifi ka komunikuar nëpërmjet një Insta Live me ndjekësit e saj, ku njëri prej tyre i revoltuar i bën këtë pyetje: "Përse nuk fitove ti por ajo sorra"? të cilës Fifi i është përgjigjur menjëherë, siç nuk pritej: "Ajo sorra ka emër, e ka emrin Eneda Tarifa, ka pas një këngë shumë të bukur, po mos të më kishte pëlqyer nuk do i kisha dhënë 30 pikë. Jam shumë e lumtur që ka fituar Eneda dhe jo dikush tjetër"- është shprehur Fifi duke shtuar se ka pasur garë të fortë mes saj dhe Enedës pasi kjo e fundit është këngëtare me super vokal. #fifi #enedatarifa #kengamagjike2019

A post shared by BLITZ.AL (@blitz.al) on