Protesta/Nisin incidentet e para, Klevis Balliu përplaset me policinë

Protesta/Nisin incidentet e para, Klevis Balliu përplaset me policinë[FOTO]

306
0

Që në nisje të protestës së opozitës përpara parlamentit, nisën përplasjet e para.

Disa banorë të Unazës së Re dhe simpatizantët e PD-së të shoqëruar nga ish-deputeti demokrat Klevis Balliu kanë tentuar të çajnë kordonin e policies.

Mësohet se banorët e unazës së re dhe disa simpatizantë të PD-së janë përplasur me policinë pasi kjo e fundit ka bllokuar kalimin e tyre në zonën e pedonales për të siguruar deputetët dhe për të shmangur sulmet ndaj tyre ashtu sikurse ndodhi tre javë më parë me tre deputetë të opozitës.

Bashkë me protestuesit ndodhet dhe demokrati Klevis Balliu i cili është konfrontuar me policinë duke mbrojtur protestuesit dhe i ka bërë thirrje policisë që të lejojë kalimin e tyre në zonën e pedonales.