Presidenti i Juventusit ‘çmend’ tifozët, zbulon përforcimin e madh (FOTO)

Presidenti i Juventusit ‘çmend’ tifozët, zbulon përforcimin e madh (FOTO)

300
0

Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli ka bërë një premtim për tifozët e ekipit kampion nga Serie A. Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli u ka premtuar tifozëve një përforcim të madh gjatë këtij afati kalimtar të verës. Gonzalo Higuain ishte blerja e madhe e sezonit të shkuar. Por, Agnelli ka thënë se “Bianconerët” janë duke planifikuar një tjetër blerje të madhe gjatë këtij afati kalimtar të verës.“A do të vijnë futbollist të mëdhenj si Higuain edhe gjatë këtij viti?”, ishte pyetja e shtruar për Agnellin. “Këtë vit do ta kalojmë shifrën prej 400 milionë euro të hyra dhe pa dyshim se do të transferojmë një top futbollist”, u shpreh ai.