Premtoi uljen e çmimit të energjisë, Basha akuza Ramës: Politikat e hajdutit...

Premtoi uljen e çmimit të energjisë, Basha akuza Ramës: Politikat e hajdutit dhe bandës së tij falimentuan bizneset (VIDEO)

352
0

Kreu i PD, Lulzim Basha ka deklaruar se Rama premtoi uljen e çmimit të energjisë elektrike, por realisht e rriti atë për familjarët dhe bizneset.

 

Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, Basha shkruan se me rritjen e energjisë elektrike nga politikat e hajdutit dhe bandës së tij, duke iu referuar kryeministrit Rama, qindra familje mbetën pa drita, mijëra vende pune u shkatërruan dhe bizneset falimentuan në masë.

 

Postimi i plotë:

 

Premtoi uljen e çmimit të energjisë por e rriti për familjarët dhe biznesin. Dhjetëra kryefamiljarë u shtynë drejt vetvrasjes, qindra familje mbetën pa drita, mijëra vende pune u shkatërruan sepse bizneset falimentuan në masë. Vjedhja dhe mashtrimi janë politika e vetme e Hajdutit dhe bandës së tij. #ShqipëriaSiEuropa #HajdutiPsiqik #RamaIk