Pesë skuadra kërkojnë Chiesan

Pesë skuadra kërkojnë Chiesan

379
0

Milan është skuadra e fundit që ka hyrë në garë për të nënshkruar me talentin e Fiorentinas, Federico Chiesa. Federico Chiesa, vazhdon të mbetet cak i shumë skuadrave të njohura evropiane. ‘Tuttsport’ shkruan se Milan janë skuadra e fundit që po kërkon Chiesan. 21 vjeçari po impresionon me paraqitje te Fiorentina këtë sezon, gjë e cila ka ngjallur interesimin e shumë skuadrave. Përveç Milanit, skuadrat tjera që po kërkojnë Chiesan janë edhe Juventusi, Interi, Napoli dhe Roma .

Shperndaje