PERRENJ QESHJESH te Arjana Dashit..

PERRENJ QESHJESH te Arjana Dashit..

1004
0

Poetja Arjana Dashi nje poete me muze te bukur sic eshte vete ajo me letersine ka lidhje te hershme qe ne bangat fillore..Ajo ka botuar ne disa media te shkruara deri ne botimin e vepres se pare me poezi Perrenj Qeshjesh..nje liber mjaft i bukur ku tematikat jane te ndryshme ..ato jane brenga njerezore jane dashuri per nenen dhimbje dsshurish te humbura jane premtime te pambajtura dashuri per bijat e saj.Arjana ka nxjerr ne pah virtytin njerezor ne me menyren me te sinqerte ajo i kendon moralit dhe mekatit engjellit dhe djallit ajo nuk ben poezi me lavde e lajka boshe ajo percjell fuqishem ndjenjen e forte te dashurise reale te prekshme po dhe asaj te paarritshmes endrres ..Lumi Shkumbin ky dashnor i hershem qe frymzon gjithe poetet dhe artistet e ketij qyteti te bukur Librazhd e ka rrembyer Anen poeten e fuqishme ne muze ne madheshtine e fjales se bukur e rremben ate aq sa ajo i kendon dallges se tij turbullires vales shkumbrbardhe..E pra kjo poete eshte e sigurt ne hapat e saj e se shpejti ajo do sjell per lexuesinlibrin e dyte me poezi te cilin e ka te perfunduar….Arjana eshte nje grua e mirearsimuar me dy fakultete e eksperjenca te shumta ne art ku gjithe talentin e saj e ka percuar tek dy vajzat e saj artiste njera piktore tjetra ne kanto..Skishte si te ndodhe ndryshe me nje grua plot pasion si Arjana Dashi nga Librazhdi…

Shperndaje