Përfunduan pas hekurave në Dubai, zbulohet arsyeja që futi në qeli Orinda...

Përfunduan pas hekurave në Dubai, zbulohet arsyeja që futi në qeli Orinda Hutën dhe miken e saj, çfarë ligji shkelën shqiptaret

506
0

Moderatorja Orinda Huta ka kaluar disa orë në rajonin e policisë në Abu Dabi, kryeqytetin e Emirateve të Bashkuara Arabe. Arsyeja e këtij qëndrimi u zbulua vetëm gjatë transmetimit të emisionit “Check in”, që Huta zhvilloi bashkë me Albana Nanajn në Abu Dabi.

 

Siç dihet, Abu Dabi është një vend me rregulla strikte. Aty nuk lejohet as të pish cigare në rrugë apo të filmosh ndërtesat e Emirit të Abu Dabit dhe presidentit të Emirateve të Bashkuara. Pikërisht ky rregulli i fundit ka enë ai që u ka hapur puën dy vajzave shqiptare.

 

Një makinë e familjes mbretërore i kishin pare, Orindën dhe Abanën teksa xhironin dhe kishin lajëmruar autoritetet. Në rajon, vajzat qëndruan për gati katër orë dhe dhanë të gjitha sqarimet për pamjet që kishin filmuar. Madje vetë Orinda në një video në Instagram, bëri me dije se ndodheshin në një burg në Abu Dabi. Më në fund e kuptuam dhe arsyen.