Patozi paralajmëron Bashën: Qetësoi “trimat” o i vetëngrirë

Patozi paralajmëron Bashën: Qetësoi “trimat” o i vetëngrirë

223
0

Astrit Patozi ka reaguar në lidhje me dhunën e ushtruar ndaj deputetit Bedri Hoxha. Në reagimin e tij në faqen zyrtare në Facebook, Patozi i drejton një mesazh Lulzim Bashës. “Qetësoji ‘trimat’ o i vetëngrirë“, i drejtohet ai Bashës. Patozi thotë se veç incidentit, më shumë përshtypje i bën mosreagimi i kryetarit të vetëngrirë, Lulzim Basha për rastin e dhunës. Patozi pyet se si është e mundur që nuk pati asnjë incident gjatë përballjes elektorale me Partinë Socialiste, teksa thotë se ngjarja e sotme është një arsye më shumë përse Lulzim Basha nuk mund t’i drejtojë demokratët, pasi përveç se po i dëmton, ai edhe po i ndan ata.

QETËSOJI “TRIMAT” O I VETËNGRIRË!

Kolegun Bedri Hoxha e qëlluan dje pak përpara takimit të Lulzim Bashës në Burrel. Nuk dua të merrem me autorin dhe as me arsyet e tij, por më bën përshtypje cinizmi i kryetarit të vetëngrire, i cili po kërkon një mandat te ri, pasi na coi në greminë elektorale. Ai nuk ka thene ende asnje fjale per incidentin e rende, por eshte mjaftuar me nje thirrje per qetesi gjate takimit, a thua se ishin share dy femije me njeri tjetrin ne oborrin e shkolles. Bedri Hoxha eshte deputet i Partise Demokratike ne dy legjislatura, por me sa duket per Lulzim Bashen ai eshte nje kundershtar per t’u goditur, per sa kohe nuk gjeti nje minute per ta pyetur se cfare ndodhi. Kjo e shpjegon me mire ate magjine e nates se listes, kur Lulzim Basha nuk ka qene i motivuar per ata qe do sillte atje, por ka qene i ngazelluar per ata qe do te hiqte. Njeri prej tyre ka qene edhe kolegu Bedri Hoxha. Por tani qe e keqja u be, pyetja qe te vjen ndermend eshte se si ka mundesi qe ne fushaten tone njemujore nuk patem asnje incident te vetem me socialistet e Edi Rames? Vertete eshte me i keq Bedriu, se sa ata qe, sipas Lulzim Bashes, na kane vjedhur dhe vlere votat prape me 25 qershor? Duke shprehur solidaritet te plote me Bedri Hoxhen per agresionin e neveritshem kunder tij, ftoj publikisht Lulzim Bashen te qetesoje “trimat” , qe e kane marre ne mbrojtje, nderkohe qe nuk po e sulmon kush. Ngjarja e shemtuar e Burrelit eshte nje arsye me shume se perse Lulzim Basha nuk mund te jete me kryetar i Partise Demokratike, sepse ai vecse i demton dhe i ndan demokratet.