Pasi e mposhti në finale, Zidane tmerron përsëri Juventusin (FOTO)

Pasi e mposhti në finale, Zidane tmerron përsëri Juventusin (FOTO)

198
0

Pasi e mundi në finalen e Ligës së Kampionëve, Zinedine Zidanekërkon ‘ bëjë edhe një tjetërgoditje bardhezinjve. Trajneri francez ka bërë gati listën e merkatos për këtë verë dhe në krye të saj qëndron Leonardo Bonucci, i cili është kthyer në një dëshirë për shumë klube të mëdha. Juventusi ka deklaruar se lojtari nuk është në shitje dhe vetë Bonucci i ka mohuar zërat për largimin e tij. Reali ka gati një ofertë prej 60 milionë eurosh për mbrojtësin italian, që cilësohet si një nga më të mirët në rolin e tij. Bonucci do të formonte një dyshe ëndrrash me Sergio Ramosin në qendër të mbrojtjes në rast se ky transferim do të ndodhte.