Parashikimi motit, 20 tetor 2019

Parashikimi motit, 20 tetor 2019

206
0

Gadishulli i ballkanit do të ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore relativisht të qëndrueshme, ndaj i tillë do të jetë moti edhe  në vendin tonë.

Moti do të vijojë me kthjellime edhe për ditën e diel. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 7 -15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 4 lartësi vale 1,0 deri në 1,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie  gjatë mbrëmjes

Temperaturat min dhe max
Zonat malore 10/24°C
Zonat e ulëta 18/26°C
Zonat bregdetare 20/28°C

Shperndaje