Parashikimi i motit, zbuloni si pritet te jetë sot

Parashikimi i motit, zbuloni si pritet te jetë sot

438
0

Tashmë jemi futur zyrtarisht në stinën e pranverës dhe mesa duket moti në vijim do të karakterizohet nga ditë të ngrohta.

Parashikimi i motit sipas Institutit të Gjeoshkencave:

RESHJET

Sot nuk priten reshje në të gjitha qarqe.

TEMPERATURAT

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 9 / 18 °C

në vendet e ulëta: 7 / 20 °C

në vendet malore: 4 / 15 °C

ERA

Sot era pritet të fryjë e mesatare deri e forte në bregdet.

ZJARRET NË PYJE

Sot qarqet Durrës, Tiranë, Elbasan, Berat dhe Fier pritet të jenë në nivelin ‘I ULËT’ të rrezikut.