Parashikimi i motit, zbuloni si pritet të jetë sot

Parashikimi i motit, zbuloni si pritet të jetë sot

389
0

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit sot (e hënë dt.28) nuk priten reshje në të gjithë qarqet.

 

TEMPERATURAT

 

Sot (e hënë dt.28) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

 

në bregdet: 12 / 21 °C

 

në vendet e ulëta: 11 / 22 °C

 

në vendet malore: 7 / 20 °C

 

ERA

 

Sot (e hënë dt.28) era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.