Parashikimi i motit për ditën e sotme, vijon moti i paqëndrueshëm

Parashikimi i motit për ditën e sotme, vijon moti i paqëndrueshëm

319
0

Sipas MeteoAlb territori shqiptar edhe sot do të vijojë nën ndikimin e motit të paqëndrueshëm, për pasojë në pjesën më të madhe të vendit gjatë mesditës priten shira.

 

Pasditja sjell kthjellime dhe vranësira.

 

Temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 10°C në zonat malore deri në 29°C në zonat e ulta.

 

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 40 km/h, nga drejtimi Veri -Perëndimor, ndërQsa në det të hapur krijohet dallgëzim 2-3 ballë./