Parashikimi i motit për ditën e sotme, 8 Gusht 2019

Parashikimi i motit për ditën e sotme, 8 Gusht 2019

80
0

Kthjellimet mbeten prezente në territorin shqiptar duke bërë që dhe temperaturat të jenë të larta. Ndërsa zonat malore gjatë pasdites dhe në vijim priten të kenë vranësira të lehta.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes por rënie të lehtë do të sjellë mesdita duke u luhatur nga 17°C deri në 37°C maksimumi.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

loading...