Parashikimi i motit për ditën e sotme

Parashikimi i motit për ditën e sotme

206
0

Sipas MeteoAlb, alternime kthjellimesh dhe vranësira të lehta paraqiten zonat malore por kryesisht mot i kthjellët mbizotëron në zonat bregdetare. Të njëjtat kushte atmosferike do të mbeten gjatë pasdites dhe orëve të natës.

Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 3°C në zonat malore deri në 23°C në zonat bregdetare.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Verior- Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2-3 ballë./