Parashikimi i motit, mësoni si pritet të jetë sot

Parashikimi i motit, mësoni si pritet të jetë sot

361
0

Vijon ndikimi i masave ajrore të qendrueshme por të ftohta mbi territorin shqiptar, të cilat do të kushtëzojnë mot të kthjellët dhe vranësira kalimtare, më të dukshme paraqiten në zonat Verilindore. Pasditja dhe nata do të mbeten në të njëjtat kushte atmosferike ku kthjellimet do të jenë dominante. Sipas Meteoalb era do të fryjë mesatare me shpejtësi deri në 40 km/h nga drejtimi Verilindor duke gjeneruar në det dallgëzim 4 ballë. Temperaturat e ajrit janë rritur lehtë duke luhatur vlerat ditore nga -5 në mëngjes deri në 13 gradë mesdita.