Parashikimi i motit, mësoni si pritet të jetë sot

Parashikimi i motit, mësoni si pritet të jetë sot

399
0

Masat ajrore të ftohta por të qendrueshme do të ndikojnë mot të kthjellët në të gjithë vendin.Herë pas here do të ketë kalime vranësirash të lehta më të dukshme në zonat jugore-juglindore, por pa reshje. Pasditja dhe mbrëmja mbteten me kthjellime dhe vranësira të shpeshta në të gjithë territorin. Sipas Meteoalb era do të fryjë me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë. Temperaturat e ajrit janë ulur në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale nga -4 në 14 gradë.