Parashikimi i motit, mësoni si pritet të jetë nesër

Parashikimi i motit, mësoni si pritet të jetë nesër

349
0

Gjatë ditës së nesërme moti nuk pritet të jetë me reshje në të gjithë territorin. Ndërkohë era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare dhe në fragmente te shkurtra kohore deri e fortë, kryesisht në pjesën veriore të territorit

 

TEMPERATURAT

 

Nesër temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

 

në bregdet: 4 / 12 °C

 

në vendet e ulëta: 1 / 12 °C

 

në vendet malore: -5 / 4 °C