Parashikimi i motit, mësoni si pritet të jetë javën e parë të...

Parashikimi i motit, mësoni si pritet të jetë javën e parë të prillit

546
0

Java e parë e prillit pritet të nisë me temperatura relativisht të larta dhe pa reshje shiu, por nuk do të jetë kështu fundjava.  “Accuëeather”, parashikon që fundjava e parë e prillit pritet të jetë me reshje shiu, që do të vazhdojnë edhe me fillimin e javës së dytë të muajit.

Moti sot (1 Prill 2019)

 

TEMPERATURAT

 

Sot (e hënë dt.1) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

 

në bregdet: 9 / 18 °C

 

në vendet e ulëta: 6 / 20 °C

 

në vendet malore: +1 / 16 °C

auto_a11554063959.png