Parashikimi i motit, mësoni si do të jetë ditën e sotme

Parashikimi i motit, mësoni si do të jetë ditën e sotme

322
0

Sot moti nuk pritet të jetë me reshje. Por me përjashtim të zonave malore mbi 800 m në veri dhe lindje të vendit ku priten reshje dëbore.

 

TEMPERATURAT

 

Sot temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

 

në bregdet: 3 / 9 °C

 

në vendet e ulëta: 2 / 8 °C

 

në vendet malore: -6 / 1 °C

 

ERA

 

Sot era do të fryjë mesatare, ndërsa në bregdet deri e fortë.