Parashikimi i motit, ja sa shkojnë temperaturat sot

Parashikimi i motit, ja sa shkojnë temperaturat sot

365
0

Masat ajrore të ftohta dhe të thata me origjinë verilindore do të vijojnë ndikimin e  tyre në të gjithë territorin duke bërë që moti të jetë i kthjellët por i ftohtë. Pasditja mbetet në të njëjtat kushte atmosferike ku kthjellimet dhe vranësira e lehta do të dominojnë. Sipas Meteoalb era do të fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Lindor-Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 3 ballë. Temepraturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ekstremale nga -6 në 14 gradë.