Parashikimi i motit dhe temperaturat për sot

Parashikimi i motit dhe temperaturat për sot

343
0

Sot ne oret e para te mengjesit vendi yne do te perfshihet nga rreshje bore ne lartesite 500-600 metra mbi nivelin e detit. Gjate dites ndikimi i rrymave te ftohta me origjine nga Europa veriore do te sjellin mot te kthjellet dhe renie te ndjeshme te temperaturave. Era do te jete me drejtim Verilindje (NE) me shpejtesi deri ne 15 n/sek. Valezimi do te jete i forces 4 me lartesi 1,25 deri ne 2,5 meter ne det te hapur. Temperaturat do te pesojne renie.

 

Temperaturat minimale dhe maksimale.

 

Zonat malore -3/5 °C

 

Zonat e uleta 8/12 °C

 

Zonat bregdetare 9/13 °C

 

Meteorologe. Rezarta Xhakollari