Parashikimi i motit, 3 qershor 2019

Parashikimi i motit, 3 qershor 2019

309
0

Sipas Meteoalb, Shqipëria do të ketë kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme sid he reshje shiu kryesisht në zonat përgjatë kufirit lindor.

 

Temperaturat e ajrit do të jenë zbritje në orët e para të ditës, por do të mbeten konstante gjatë mesditës, duke variuar nga 9 gradë Celsius në mëngjes dhe 26-27 gradë Celsius maksimumi.

 

Era do të fryjë me 28 km/h në drejtimin jugor duke shkaktuar në det dallgëzim 3 ballë.

Shperndaje