Parashikimi i motit, 27 Gusht 2019

Parashikimi i motit, 27 Gusht 2019

472
0

Sipas Meteoalb, vendi ynë do të karakterizohet nga alternime, kthjellime dhe vranësira. Këto të fundit do të jenë më të dukshme në zonat veriore, verilindore dhe juglindore duke gjeneruar reshje shiu të izoluar.

 

Temperaturat do të luhaten nga 15 gradë Celsius në 36 gradë Celsius.

 

Era do të fryjë mesatare me shpejtësi 30 km/h në drejtimin veriperëndimor duke shkaktuar në det dallgëzim 2-3 ballë.

Shperndaje