Parashikimi i motit, 23 korrik 2019

Parashikimi i motit, 23 korrik 2019

122
0

Sipas MeteoAlb masat ajrore me origjinë Afrikane do të diktojnë mot të kthjellët dhe të nxehtë në të gjithë Shqipërinë gjatë gjithë ditës, duke përjashtuar zonat Veriore – Verilindore, ku gjatë orëve të vona të mbrëmjes do të shfaqen vranësira kalimtare.

 

Temperaturat e ajrit mbeten të larta si në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 15°C deri në 39°C. Era do fryjë mesatare në tokë dhe deri e fortë në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugor – Jugperëndimor duke krijuar në det dallgëzim mbi 4 ballë.

loading...
Shperndaje