Parashikimi i motit, 2 nëntor 2020

Parashikimi i motit, 2 nëntor 2020

207
0

Gjatë paradites moti paraqitet kryesisht i kthjellët në të gjithë vendin, porvarnësira kalimtare do të ketë në zonat malore.

Pasditja dhe mbrëmja vijon me kthjellime për ultësirën perëndimore, ndërsa zonat përgjatë kufirit lindor do të kenë kalime vranësirash të lehta, sipas meteoalb.

Temperaturat e ajrit mbeten kostante në  mëngjes por ulen lehtë në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 21°C.

Era do fryjë e lehtë me shpejtësi 25 km/h nga drejtimi Veriperëndimor  duke krijuar në det dallgëzim i ulët.

Shperndaje