Parashikimi i motit, 18 tetor 2019

Parashikimi i motit, 18 tetor 2019

202
0

18 tetor 2019. Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësira në shtim deri mesatare në juglindje ku nuk përjshtohet mundësia e rreshjeve të shiut. Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi maksimale 7 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 3 me lartësi vale 0,3- 0,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie graduale.Temperaturat min dhe max:

Zonat  malore  12/23°C

Zonat e ulëta 12/27°C

Zonat bregdetare 15/27°C

Shperndaje