Parashikimi i motit, 17 Maj 2020

Parashikimi i motit, 17 Maj 2020

129
0

Masat ajrore të ngrohta që ndodhen në territorin shqiptar kanë sjellë kushte të qëndrueshme atmosferike, duke bërë që moti të paraqitet me vranësira të shpeshta dhe kthjellime të pakta.

Temperaturat e ajrit do të rriten ndjeshëm në mëngjes, por do të mbeten konstante në mesditë, duke regjistruar vlerën minimale në qytetin e Pukës me 13°C. Ndërsa vlera maksimale do të shënohet në qytetin e Sarandës me 36°C.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det, me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi jugor, duke krijuar dallgëzim 3 ballë.

 

Shperndaje