Parashikimi i motit, 12 janar 2021

Parashikimi i motit, 12 janar 2021

229
0

Sot vendi ynë do të paraqitet në ndikimin e kthjellimeve të pakta dhe vranësirave të shpeshta, ndërsa herë pas herë do të kemi reshje të izoluara shiu e dëbore në territor.

Sipas MeteoAlb, parashikohet që këto kushte të motit të vijojnë gjatë gjithë ditës.

Temperaturat e ajrit ulen më të paktën 3 gradën në mëngjes, por rënie të lehtë sjellin orët e mesditës duke luhatur vlerat ditore nga -3°C deri në 11°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim 3-4 ballë.

Shperndaje