Parashikimi i motit, 1 gusht 2019

Parashikimi i motit, 1 gusht 2019

99
0

Shqipëria do të vijojë me kthjellime si dhe vranësira të herëpashershme edhe ditën e enjte, ku më të dukshme do të jenë ato në zonat malore, duke e lënë Ultësirën Perëndimore me kthjellime.

 

Edhe pasditja do të vijojë me të njëjtat kushte atmosferike. Sipas MeteoAlb, Temperaturat e ajrit do të vijojnë në rritje në orët e para të ditës deri në mesditë, duke bërë që vlerat ekstreme të variojnë nga 15 gradë Celsius në mëngjes në maksimumi 6 gradë Cesius në mesditë.

 

Era do të fryjë me shpejtësi deri në 45 km në orë, në drejtimin kryesisht veriperëndimor, dhe kjo do të bëjë që në brigjet e Adriatikut dhe Jonit, të gjenerohet dallgëzim deri në 4 ballë./

loading...
Shperndaje