Para e aventura, ç’ka planifikuar gushti për 12 shenjat e zodiakut

Para e aventura, ç’ka planifikuar gushti për 12 shenjat e zodiakut

1614
0

Dashuri të reja, aventura ju presin përgjatë muajit gusht, astrologu Jorgo Pulla sjell parashikimin për 12 shenjat e zodiakut.

DASHI

Të përgjithshmet: Nje muaj perfekt muaji Gusht e filloni muajin me Henen e re ne shenjen e Luanit, eshte mese i mjaftueshem per stabilizime dhe relaksime dhe të lumturisë si dhe në këtë kohë do të gjeni mundësinë për të shpëtuar nga rutina dhe përditshmëria, programi i rreptë i punës dhe ritmi i kërkuar i jetës tuaj. Ne diten e dyte te ketij muaj më 2 gusht Merkuri ne rrugtimin e drejt te tij te derejt do keni shumë mundësi për të udhëtuar, takime me miq të rinj që do ju qetësojnë dhe do t’ju japin imazhe të bukura verore. Me date 15-8 hena e plote ne aksin Luan Ujor , qe do te thote ndihmesa dhe dashuri nga një person nga e kaluara do të shfaqet në jetën tuaj dhe do ju propozojë idetë cilat nëse i ndiqni së shpejti do të arrini qëllimet që janë duke luftuar për një kohë të afërt.Me date 15/8 Hena e plote ne ne aksin Luan Ujor ju ndihmon shuem ne mardhenje me punen

Parashikimet në dashuri:Mos lini asgjë në heshtje për mendimet tuaja të brendshme, rreth marrëdhënies tuaj ose ankesa që keni nga bashkëshorti juaj. Me date 18/8do te futet Marsi ne ne Virgjereshe,me date 23/8 dielli ne Virgjereshe me 29/8ndikime perfekte ,ne keto perjudha Eshtë mirë të flisni hapur me bashkëshortin tuaj rreth çështjeve që mendoni se ju kanë lënduar ose mërzitur.Me përgjigjetqë do merrni është e sigurt që do e shihni marrëdhënien tuaj me një sy tjetër.Gjërat janë ndonjëherë më të thjeshta se sa mendonit, mos i bëni komplekse … gjithçka zgjidhet dhe korrigjohet nëse ka humor të mirë! Jeni ende në kërkim të bashkëshortit tuaj ideal, mos u zhgënjeni, nuk jeni me pretendime apo thjesht dini se çfarë doni në jetën tuaj dhe së shpejti, e mira që meriton do t’ju mbushë me dashuri. Afërdita ju ndihmon shume dhe ka nje supriz per juve !

Parashikimet profesionale:Në 15diteshin e dyte te ketij muaji duket se do te stabilizoni punen tuaj nje here e mire ne këtë muaj kujdes nga disa fjalë që mund të thuhen mbi nerva ose tensione. Përpiquni të largoheni nga energjite negative që ju rrethojnë dhe do të shihni se do të keni të drejtë edhe një herë.Ndërkohë, ditët e fundit të muajit që me date 30 /8Hena e re ne Virgjereshe ju jep ndihmen e nevojshme ne ceshtje te rendesishme , një udhëtim profesional do t’ju shpërblejë pasi të përfitoni shumë personalisht dhe profesionalisht. Në financat bëni më shumë menaxhim të mençur sepse të paprituratju nxjerrin jashtë, lëvizni me përkushtim dhe patjetër që shumë shpejt do buzëqeshni!

 

DEMI

Të përgjithshmet:Muaji do të jetë shumë pozitiv dhe ndihmesa qe mund te keni nga data 1 me Henen e re ne shenjen e Luanit dhe më pas me daten 2/8 Merkuri kthehet ne rrugtimin e tij te drejte. Qëllimet tuaja një nga një plotësojnë misionin e tyre dhe kjo ju bën të ndiheni të kënaqur dhe kjo nxit vetëbesimin tuaj.Takimet shoqërore, daljet me miq dhe shokë të rinj do ju bëjnë për vete. Disa ballafaqime brenda familjes mund t’ju nxjerrin jashtë programit tuaj pasi mosmarrëveshjet dhe konfliktet nuk janë më të mirat tuaja.Por me date 15/8 me Hene e plote Mundohuni të shmangni raportimin ose shprehjen qe mund te ju bezdisin . Përfitoni nga mundësitë që do t’ju jepen për të udhëtuar dhe për pushime të vogla që do t’ju lehtësojnë.

Parashikimet në dashuri:Me ndikimin e Aferdites planeti juaj I paras dhe dashurise ju jep shume shpres sidomos per juve te palidhurit .Marrëdhënia juaj ruan stabilitetin dhe qetësinë që ju kënaq dhe ju shpreh. Me bashkëshortin tuaj keni arritur të diskutoni gjithçka dhe të zgjidhni së bashku se cilat çështje lindin dhe kjo ju bën një dem të pamposhtur.Një udhëtim i shkurtër nga data 18/8 me futjej e Marsit ne Virgjereshe ju ndihmon shume , do t’juçlodhë dhe relaksojë të dyve, por në mendimin e një perspektive të tillë të jeni pozitiv dhe nuk do të humbisni. Ju që nuk jeni në një lidhje këtë kohë, keni dalë nga një situatë e komplikuar.Mirë është të mos nxitoni për të ecur në hapat e tjera, pasi duhet së pari të shkarkoheni nga situata negative të së kaluarës.Preferoni daljet e relaksuara dhe flirtim, përpiquni të jetoni në ritmet e verës dhe në fund do të shihni se gjithçka do t’ju buzëqeshë.

Parashikimet profesionale: Në profesionin tuaj, gjithçka do të jetë e qetë dhe e relaksuar dhe do t’ju paguajë bujarisht. Keni arritur me shumë përpjekje për të arritur qëllimet tuaja, dhe kjo ju mbush me kënaqësi.Para se të vendosni objektiva të reja, mirë është të relaksoheni për një kohë dhe të mbushni bateritë tuaja. Një udhëtim pune do t’ju japë ide të reja dhe së shpejti do të jeni në gjendje të bëni ndryshime radikale në lidhje me përparimin tuaj në vendin tuaj të punës.Financat gjithsesi duket të shkojnë dhe të punojë për ju. Keni përmbushur detyrimet e së kaluarës dhe së shpejti financat tuaja do të llogarisin fitime që do t’ju japin shumë buzëqeshje!

 

BINJAKËT

Të përgjithshmet:E filloni muajin me nje Hen te re ne shenjen e Luanit ku ju ndihmon shume ne pune dhe ne nje vendim qe do te merni ne lidhje me dick ate re ne profiling tuaj .Ky muaj do të jetë shumë interesant pasi Afërdita do të ju ndihmoj shume juve te kesaj shenje nga data 13 e tutje, takimet me miqtë dhe njohjet do të forcojnë profilin tuaj shoqëror dhe mundësitë tuaja do të përfitojnë duke zgjeruar planet tuaja.Në përgjithësi ky muaj do t’ju japë shumë buzëqeshje pasi të fitoni përshtypjet dhe interesin e të tjerëve.Në date 15/8 me Henen e plote ne aksin Luan Ujor ju ndihmon shume me njerëz në mjedisin tuaj familjar mund te flisni per gjithcka ju intereson dhe gjetje nje zgjidhje te perbashket .Udhëtime dhe mundësi për të marrë pjesë në takime te rendesishme dhe organizata do të rrisin popullaritetin tuaj dhe do t’ju ofrojnë njohjen sociale që meritoni.

Parashikimet në dashuri:Marrëdhënia juaj këtë kohë po kalon në një fazë të çuditshme, pasi disponimi juaj ndonjëherëështë një energji dhe veprim dhe herë të tjera doni izolim të plotë dhe qetësi. Ndoshta një udhëtim i shkurtër dhe i shpejtë do të jetë një hap i rëndësishëm për t’u afruar më afër bashkëshortit tuaj dhe të shpëtoni nga rutina e përditshme.Dashuria juaj do ju ngjitë si termometri i Gushtit, prandaj përfitoni nga mundësitë për të jetuar momente të bukura me bashkëshortin tuaj.Ju që jeni vetëm nuk duket se po mbizotëroni pasi mundësitë për flirtim, daljet dhe njohjet do të jenë në qendër të ditës. Shijoni çdo moment dhe lini joshjentë habisë të tjerët!

Parashikimet profesionale:Në vendin e punës, megjithëse nuk jeni përgjegjës për performancën tuaj e keni mendjen tëfilloni pushimet tuaja.Ndonëse në mendjen tuaj qëndron ideja e një plazhi të qetë dhe pamja e një ishulli, luftoni për të mbyllur të gjitha çështjet e mundshme që lidhen me punën për të vendosur qëllime të reja dhe të vendosni edhe më shumë kërkesat dhe pritjet tuaja.Në financat tuaja është përmirësuar shumë situata dhe ju lejohet më në fund të buzëqeshni me që do mundeni të bëni gjërat që ju pëlqejnë. Ju jeni në rrugën e duhur!

 

GAFORRJA

Të përgjithshmet: Per juve ky muaj eshte nje muaj qe mund te ju zgjidhi disa problem te rendesishme tuajat sidomos ne date dy ku Merkuri ne rrugtimin e tij te drejt ju ndihmon jasht mase ne disa mardhenje ekonomike, ky muaj do të jetë me një ndjenjë të kënaqshme brenda jush, pasi të gjithë do të stimulojnë moralin tuaj dhe shoqërinë tuaj. Në 15/8 me Henen e plote tek Luani, takimet me njerëz që mbajnë poste të larta do t’ju ndihmojnë në plane dhe synime që keni në mendje.Ditët do të jenë të favorshme për udhëtime dhe daljet e relaksuara nga data 30/8 ne mbullje te muajit ju ndihmon shume .Në të njëjtën kohë personi juaj nga jashtë ose nga e kaluara juaj do t’ju sjellë gëzim të madh dhe fat me praninë e tij në jetën tuaj. Çdo gjë do ju kënaqë dhe do jushlodh, kështu që keni shumë arsye për të buzëqeshur!

Parashikimet në dashuri: Ju që jeni në marrëdhënien tuaj që kujdeset për gjithçka, këto ditë do të ndiejnë fuqishëm nevojën për të qenë me bashkëshortin tuaj dhe për të shijuar qetësinë dhe lirinë e dashurisë së tij.Një udhëtim i shkurtër që do organizoni me bashkëshortin tuaj do t’ju relaksojë dhe do ju mbushë të dyve me momente të bukura dhe të ngrohta.Keni nevojë që të dy dhe do ju bëjë mire kjo gjë mes jush! Ju që jeni vetëm mos u shqetësoni se dashuria është gati për të perqafuar te ardhmen sot .Afërdita do t’ju mbushë me pasion dhe forcë dhe personi që pushton jetën tuaj është gati t’ju kënaqë në gjithçka!

Parashikimet profesionale: Ju keni punuar shumë, dhe keni arritur të afroheni me qëllimet tuaja. Fakti që vendos kërkesat tuaja shumë lartë, ju bën të bëheni edhe më aktiv dhe tëpunoni pa u lodhur.Megjithatë, gjatë kësaj kohe duhet të largoheni nga ritmi intensiv i punës.Një pushim i vogël ose disa ditë largimi do t’ju ndihmojnë të rikrijoni dhe të ktheheni edhe më fort në vendin tuaj të punës.Ekonomikisht jeni në rrugën e duhur pasi keni mbuluar shumë nga çështjet që kishit lenë hapur në të kaluarën, të ardhurat tuaja duket të rriten dhe kjo ju bën të lumtur dhe ju ndihmon të bëni ëndrra!

 

LUANI

Të përgjithshmet: E filloni muajin me nje Hene te re ne shenjen tuaj .Keni çdo arsye të buzëqeshni dhe të ndiheni të lumtur pasi yjet për ju këtë muaj ju japin favorin tuaj në çdo gjë që përpiqeni të bëni. Ky muaj me Merkurin ne rrugtimin e tij te drejt me date 2/8 duket se do te ju ndihmoj shume ne zgjidhje te disa ceshtjeve te rendesishme pune qe mund te keni po ashtu ky muaj ju premton shumë mundësi për dalje dhe njohje të reja, që do t’ju ndihmojnë të arrini qëllimet tuaja dhe të vendosnitë rejat më lartë.Udhëtimi dhe udhëtimet e këndshme do të jenë në qendër të kërkesave tuaj dhe do ju shpërblejnë me bujarisht. Mundohuni të shmangni paqartësit me njerëz në mjedisin tuaj familjar, shijoni atmosferën verore dhe lini për më vonë zbulimin e mëtejshëm të asaj që dëshironi tek njerëzit në mjedisin tuaj.

Parashikimet në dashuri: Jeni plot energji dhe kjo reflektohet në marrëdhënien tuaj dhe në mënyrën se si trajtoni edhe situatat më delikate duke mbajtur ekuilibrin delikat dhe duke zgjidhur menjëherë çështje të voglaqë lindin. Një udhëtim i shkurtër do të jetë një ikje e këndshme nga rutina dhe jeta e përditshme që do t’ju sjellë edhe më afër bashkëshortit tuaj.Ju që jeni vetëmmos u shqetësoni, kaloni bukur me miqtë dhe shokët tuaj në daljet që ju relaksojnë dhe ju mbushin me energji pozitive dhe shumë shpejt në rrugën tuaj do të takoni dashurinë e jetës tuaj … Me date 18/8 Marsi ne shenjen e e Virgjereshes dhe Futjen e Aferdites ne te njejten shenje do t’ju shpërblejë me menyren me perfekte te saj.

Parashikimet profesionale: Ne date 15/8 me Henen e plot duket se në vendin tuaj të punës gjerat ndryshojne ne te miren tuaj , ky muaj ju shtyn shumë kur ndjeni nevojën për qetësi dhe relaksim.Disa takime me njerëzit nga puna juaj do t’ju bejne qe te mendoheni pak me teper sesa I kishit menduar ka te bej me nje ceshtje nga e kaluara, por mendoni dhe shkoni më tej, mos lejoni që të tjerët të dëmtojë psikologjinë tuaj me asgjë.Një çështje ligjore do të nis dhe kjo do t’ju sjellë kënaqësi të madhe. Ndërkohë, financat tuaja po përmirësohen në mënyrë dramatike, dhe kjo ju bën të buzëqeshni dyfish!

 

VIRGJËRESHA

Të përgjithshmet: Me Henen e re ne shenjen e luanit ju ndihmon shume ne fillime te reja pse jo dhe nje ndryshim pune qe mund te beni biseda ne kete muaj dhe ne vazhdimsi ti realizoni ashtu sic deshironi. Me date 2/8 Merkuri ne rrugtimin e tij te drejt ju ndihmon ne takime me njerëz nga e kaluara, do ju sjellin gëzim dhe surprizë të madhe, ndërkohë nje trekendesh qe ben Merkuri me Henen do te keni shumë mundesira do të jenë mundësit për udhëtim dhe ikje që do të mbushin bateritë dhe gjithmonë do t’ju rregullojnë vazhdimisht më mire humorin.Në pesmdhjetë ditëshin e dyte të muajit me henen e plot ne aksin Luan Ujor ju ndihmon shume ne vendimet qe juve deshironi te merrni ,do te zgjidhni çështjet e lidhura me dokumentet ligjore dhe çështjet e pazgjidhura janë zgjidhur, ndërkohësqarimi me njerëzit në mjedisin tuaj do t’ju ndihmojë të kuptoni gjërat dhe të vërtetat që deri më tani i injoronit.

Parashikimet në dashuri: Marrëdhënia juaj gjatë kësaj kohe është duke lëvizur në një nivel shumë të kënaqshëm si dhe komunikimi me bashkëshortin tuaj ka fituar më të mirë kontaktin. Bashkëshorti juaj është i lirë dhe është afruar me ju edhe më shumë dhe ju mbush me besim dhe ju bën të ndiheni të sigurt.Një udhëtim i shkurtër dhe shpejtë në një vend të qetë me bashkëshortin tuaj jusjellë edhe më afër ëndrrave që dëshironi të bëni së bashku. Së shpejti do të vendosni për jetën tuaj të përbashkët. Ju që jeni vetëm, keni çdo arsye të jeni të lumtur, sepse kaloni mirë me miqtë dhe shokët tuaj.Afërdita nga data 21/8 ne Virgjereshe ju përgatit me praninë intensive të një personi në jetën tuaj që do të aktivizojë ndjenjat tuaja.

Parashikimet profesionale: Çdo gjë në vendin tuaj të punës duket se po përsëritet me qetësi dhe rregull. Nuk ka tensione dhe kjo ju mbush me qetësi dhe ju jep kënaqësi.Keni provuar me punë dhe qëndrueshmëri vlerën tuaj dhe mendjen tuaj, dhe që së shpejti do të shpërbleheni.Një udhëtim biznesi do të jetë shkakume favor të mirëpër të guxuar të ndryshojë dhe inovacioni në planet tuaja të biznesit. Në financat tuaja, imazhi juaj është përmirësuar shumë dhe kjo ju jep mundësinë të bëni më shumë gjëra për veten tuaj!

 

PESHORJA

Të përgjithshmet: Nje muaj shprese ,nje muaj ideal per nisma te reja .E filloni muajin me nje Hen te re ne shenjen e Luanit qe ju ndihmon dhe nuk ju le te gaboni ne ceshtjet e rendesishme,nje muaj do ju kënaqë në të gjitha nivelet, ndërkohë me date 2/8me Merkurin ne rrugtimin e tij te drejte nje ndihmes ne takime me miqtë dhe njohjet me kontakte shoqërore, me njerëz që do t’ju ndihmojnë shumë në arritjen e qëllimeve të ardhshme. Mundësia për udhëtime do të ringjallë moralin dhe dinamizmin tuaj, dhe së shpejti do të kuptoni diçka që keni planifikuar për një kohë të gjatë dhe kjo do ju kënaqë shumë.Nga data 15/8 me Henen e plot ne Luan ju ndihmon shume ne çështjet familjare që kanë lindur dhe ju kanë trishtuar do të marrin zgjidhjen që do t’ju justifikojë dhe do t’ju japë besimin që meritoni.Një person nga e kaluara së shpejti do ju befasojë sepse do t’ju japë shumë motivim për të filluar diçka të re.

Parashikimet në dashuri: Marrëdhënia juaj është në rrugë shumë të mirë dhe kjo ju kënaq, por disa re futen mes jush dhe nuk janë aq serioze saju shihni brenda jush.Bisedoni me bashkëshortin tuaj, besoni instinktet tuaja dhe do të shihni se fobitë dhe pasiguritë që keni me siguri nuk keni një vend dhe duhet t’i eliminoni ato nga brenda, pasi shoku juaj është pranë jush në çdo gjë.Ju që nuk keni një partner, shijoni daljet me miqtë e mirë, lëreni bukurin tuaj të shndritëdhe së shpejti dashuria që po prisni do të pushtojë jetën tuaj! Pra, gëzoni të gjitha të mirat që vijnë!

Parashikimet profesionale: Jeni shumë të organizuar, punëtor dhe të kujdesshëm, dhe vlera juaj është e njohur vazhdimisht në vendin tuaj të punës, sigurisht që lind xhelozia, por ju mos u lëndoni.Jeni shumë afër qëllimeve tuaja, punoni në të njëjtin ritëm dhe së shpejti do të shpërbleheni me një dhuratë shumë të mirë që do t’ju kënaqë krejtësisht.Në financat tuaja disa shpenzime shtesë ju kanë vënë në telashe, por tani gjithçka po rregullohet dhe kjo ju sjell shumë buzëqeshje. E meritoni.

 

 

AKREPI

Të përgjithshmet:Muaji I fundit verore nje muaj qe mund te ju duket pak I veshtire ne ceshtjet qe keni si ne pune ne ekonomi por lko ju ndihmon qe most e ktheheni me tek e kaluara ku kishti mjat problem ne ekonomi por dhe ne pune .Ky muaj do të jetë mjaft i ndërlikuar pasi do të keni shumë ulje dhe ngritje si në fushën psikologjike dhe në profilin tuaj shoqëror.Njohjet e reja ne lidhje me pune që do të ndodhin nga data 2/8 e ne vazhdim ku Merkuri ne rrugtimin e tij te drejt , do ju venë në mendime për plane të ndryshme, por ju mos i zbuloni planet tuaja ende. Një udhëtim që do të bëni në mes të muajit diku nga data 15 me hene e plot ne Luan do t’ju sjellë në kontakt me njerëz që kanë pozita të rëndësishme dhe do të jenë të vlefshme për ju në një nivel bashkëpunues në të ardhmen.

Parashikimet në dashuri: Ju që keni një marrëdhënie këtë periudhë, pa marrë parasysh se sa doni ta bindni veten se marrëdhënia juaj është e kënaqshme, dhe që kalonimirë me bashkëshortin tuaj, jeni edhe më thellësisht të intriguar nga mendimi se diçka nuk po shkon mirë për ju. Duke ngacmuar dhe duke menduar ndryshe, është mirë të bisedoni me bashkëshortin tuaj dhe të shprehni me sinqeritet ato që ndieni ose që keni frikë.Nuk ka asnjë arsye për të heshtur në diçka që mund të zgjidhniapo ndodh me ju. Bashkëshorti juaj do t’ju dëgjojë dhe do ndiheni shumë më mirë se përgjigjet por edhe dashurinë që ai do ju shprehë.Ju që jeni vetëm, shijoni bukurinë e mbrëmjeve të qeta dhe të relaksuara të verës, mos kini frikë, diçka e mirë është rreth jush dhe së shpejti do t’ju befasojë shumë!

Parashikimet profesionale: Pasigurinë që ndjenit shumë kohë me çështjene arritjeve të synimeve tuaja profesionale po e largoni nga jeta juaj, pasi një kapitull i ri profesional duket se ju fiton dhe pushton interesin tuaj.Një propozim profesional që do merrni këtë muaj sidomos tani ne fillim muaj sepse mMerkuri planeti I komonikimit ne Luan ecen ne rrugtimin e tij te drejt ,është mirë ta mendoni dhetë përpiqeni të ndryshoni ndërkohë jeni në një fazë ku ndryshimet tuaja shkojnë dhe ju favorizojnë.Financat tuaja përmirësohen dhe kjo ju bën të ndiheni shumë të kënaqur.Vazhdonikështudhe së shpejti do të përfitoni në të gjitha nivelet.

 

SHIGJETARI

Të përgjithshmet: Ky muaj do të shkojë me perspektivat e tij më të mira, ashtu si në ritmet e verës do të lëvizë disponimin tuaj. Me Henen e re 1/8ne fillim muaj ne Luan, do të ndiheni të lumtur, pasi shumë nga planet tuaja dhe qëllimet i keni vënë në një rregull dhe tani bëheni gati për të marrë përfitimet.Në nivelin social, keni fituar simpatinë e njerëzve që do t’ju mbështesin në të ardhmen dhe kjo do të hapë horizonte të reja. Shmangni sqarimin me njerëz në mjedisin tuaj familjar anaskaloni grindjet sepse nuk është koha e duhur për të përfunduar diku, bëni pak durim dhe do të ja arrini qellkimit tuaj.

Parashikimet në dashuri: Fenomene planetare ideale si Hena e re ne luan me date 1/8 pastaj me date dy Merkuri ne rrugtimin e tij te drejte do te keni ndihmesa supriza ne dashuri te lidhurit, per juve sapo keni nisur nje lidhe do te keni shanse te medhaja ne kete aspect .Ju që jeni në një marrëdhënie përjetoni një kohë të mirë me bashkëshortin tuaj, ndërkohë jeni shumë afër dhe jetoni në momente të bukura dhe të ngrohta. Një udhëtim i shkurtër do t’ju përtërijë edhe më shumë në nivelin e marrëdhënievedhe do të ndiheni gati që të dy për hapin tjetër.Mos kini frikë të merrni vendime më formale, marrëdhënia juaj ka të gjitha tiparet që ju mbushin.Ju që jeni ende vetëm, lini bukurinë tuaj të prekë njerëzit që keni përreth dhe nuk do të jeni për shumë kohë të vetmuar, pasi Afërdita po përgatit për ju shigjetat e një dashurie shumë të fortë. Qëndroni në atmosferën e verës dhetermometri do të rritet shumë.

Parashikimet profesionale: Ne 15ditershit e dyte te ketij muaji duket se Puna juaj ju ka bere shumë te respektuar dhe kërkesat ju bëjnë të bëheni edhe më punëtor dhe efikas.Në vendin e punës, mund të ndiheni shumë mirë pasi të gjithë tashmë e pranojnë se puna juaj dhe qëndrueshmëria janë të gjitha gjërat që ju vlerësojnë.Mundohuni të pushoni pak, keni vendosurshumë qëllime dhe bëni mirë, sepse çdo gjë në zonën tuaj do t’ju shpërblejë.Në financat tuaja shmangni gjërat e kota dhe shpenzime të panevojshme sepse ekziston rreziku të dilni nga programi. Lëvizni me kujdes!

 

BRICJAPI

Të përgjithshmet: Muaji Gusht duket se e filloni mbare me Henen e re me date 1/8ne shenjen e Luanit qëe ju jep mundesira te reja ne shume ceshtje qe juve keni dhe deshironi . Ju keni rritur përgjegjësitë tuaja sociale, dhe kjo ju bën të punoni me një ritëm të shpejtë.Me date 2/8Merkuri ne shenjen Egaforres ne rrugtimin e tij te drejt ju ndihmon shume , njerëz të rinj do të njihni përmes miqve, të cilët do të jenë shumë të dobishme pasi do t’ju ndihmojnë të përmbushni gjërat që kishit kohë që ju kishin vënë në procedura.Deri me date 15/8 me Hene e plot ne aksin Luan Ujor ju jep mundesin e nje marrveshje qe mund te keni me persdona te tret ne punen tuaj . Mundohuni të ndiheni mirë me veten dhe t’i jepni atyre energjin tuaj positive qe keni.

Parashikimet në dashuri: Momentet që kaloni me bashkëshortin tuaj janë shumë të nxehta dhe unike.Keni arritur të jeni shumë afër bashkëshortit tuaj dhe komunikoni në mënyrë të përkryer me të. Retë e së kaluarës janë prishur dhe e gjithë frika juaj duket se ka kaluar në të kaluarën.Një udhëtim i shkurtër do t’ju japë mundësinë të jeni edhe më afër dhe t’ju vërë në mendime dhetë bëni hapa të tjera në marrëdhënien tuaj.Ju që jeni vetëm duketse shijoni vetminë tuaj dhe e mbushni jetën tuaj me miq. Së shpejti, do t’ju vijë dashuria që kishit kohë që prisnit, deri atëherë shijoni çdo moment të këtij Gushti!

Parashikimet profesionale: Në profesionin tuaj ndiheni të lodhur dhe ndonjëherë të zhgënjyer, por nuk jeni një nga ata që dorëzohen.Keni mësuar të notoni në ujërat e thella dhe së shpejti do të shpërbleheni për punën tuaj të vështirë. Një udhëtim profesional do të jetë një rast për të menduar për ndonjë ndryshim në planet tuaja profesionale.Në financat tuaja imazhi është duke u përmirësuar vazhdimisht dhe kjo ju bën të ndiheni edhe më të sigurt si dhe shumë prej punët në pritje janë bashkuar dhe së shpejti do ju japin buzëqeshje të mëdha!

 

UJORI

Të përgjithshmet: Nje muaj te mbare ju urojme dhe eshte I mbare me Henen e re ne Luan qe do te thot fillime te reja dhe rezultate mbreslenese.Ky muaj ka shumë surpriza për ju, pasi njerëzit në mjedisin tuaj shoqëror do t’ju ofrojnë bashkëpunime që do t’ju ndihmojnë në shumë nivele. Mundësi për udhëtime do t’ju japin motivimin që të mendoni për diçka të re në jetën tuaj, si personale ashtu edhe në aspektin social.Në mjedisin tuaj familjar, koha që Merkuri eshte kthyer ne rrugtimin e tit e drejt me date 2/8, ekziston nje mundesi te keni ndonje takim per nje pune qëe keni shume kohe qe e keni biseduar dhe ju realizohet tani e tutje .

Parashikimet në dashuri: Në fushën sentimentale, marrëdhënia juaj duket se eshte ne rruge te mbare nese doni ta mbani nje lidhje te shendeteshme është mirë të flisni me partnerin tuaj për ndonjë gjë që ju bën nervozë ose ju bën të ndiheni çuditshëm. Një udhëtim i shkurtër që vendosni me bashkëshortin tuaj do t’ju afrojë më shumë dhe do të rinovojë marrëdhënien tuaj.Ju që jeni vetëm me Merkuri ne rrugtimin e tij te drejt ju ndihmon shume ne komonikim , sfidat janë shumë dhe interesat tuaja po rriten. Bukuria juaj është e gjallë dhe mbrëmjet e verës do të kenë një kënaqësi absolute dashurie.Shijojini!

Parashikimet profesionale: Në biznesin tuaj gjithçka lëviz me perspektiva të mira dhe zhvillimet së shpejti do t’ju befasojnë si dhe një udhëtim ose një paketë bonus do t’ju kompensojë për punën e madhe që keni treguar gjatë kësaj kohe.Do të relaksoheni për pak kohë këto ditë dhe ndoshta do të mendoni për ndryshime në planet tuaja të biznesit që do t’ju shpërblejnë edhe më shumë.Në financat tuaja gjithçka përmirësohet, mbyllni plagët e së kaluarës, vininë program lëvizjet tuaja, rrisni të ardhurat dhe më në fund ndihuni të sigurt, kështu do të vazhdoni të llogarisni edhe më shumë përfitime.

 

PESHQIT

Të përgjithshmet: Nje muaj qe ka shume per ted hen dhe mund te ju ndihmoj ne fusha te rendesishme ne pune dhe ekonomi.Këtë muaj jeni në një gjendje te stabilizoni nje here e mire ekonomine tuaj dhe jo vetem Ndiheni shumë të privilegjuar nga njerzit qe ju besojne ne punen e tyre kjo ju bent e jeni shume ted hen dhe perfekt ne pune , me date 15/8 me Henen e plote ne aksin Luan Ujor ku ju jepet nje mundfesi me teper ne ceshtje e zemres dhe te ekonomise, dhe do të keni mundësi për dalje me miqtë dhe shokët, të cilët, nëse pranoni t’i ndiqni, do të jenë në dispozicionin tuaj. Gjatë kësaj kohe, preferoni të jeni jashtë, në vend që të qëndroni në shtëpi dhe të zhyteni në mendime!

Parashikimet në dashuri: Ne fillim muaj mund te keni disa takime te rendesishme per te pare se cdo beni me i/e dashuren tuaj. Ju që keni një marrëdhënie dhe ndiheni shumë fortë dhe intensiv për bashkëshortin tuaj, këto ditë do të merrni shumë dashuri dhe butësi dhe kjo do t’ju qetësojë dhe do t’ju çlodhë nga gjithçka që ju ka shtyrë kohët e fundit.Durimi dhe gjendja juaj ju ka ndihmuar shumë që të zhvilloni marrëdhënien tuaj me nivelet e harmonisë, pasionit dhe intensitetit të dëshirave.Një udhëtim i shkurtër dhe i shpejtë që do bëni me bashkëshortin tuaj këtë muaj do t’ju sjellë edhe më afër dhe do të zbuloni gjëra që do t’ju bëjnë vërtet të lumtur!Ju që jeni vetëm, mos kini frikë, e mira vjen sepse ju doni situata reale dhe të vërteta të përjetoni. Afërdita së shpejti do t’ju shpërblejë me atë që ëndërroni, sepse e meritoni vërtet!

Parashikimet profesionale: Puna ju jep çdo ditë kënaqësinë që kërkoni, jeni shumë të kënaqur me mjedisin tuaj të punës dhe bashkëpunëtorët tuaj dhe kjo ju bën të ndiheni shumë mirëme veten tuaj.Një udhëtim biznesi do t’ju ndihmojë të shihni më thellë disa mendime që keni dhe do të krijoni nevojën për të vendosur qëllime të reja që me siguri do të kenë motive të forta për ju.Në financat tuaja përpiquni të mos jeni shpërdorues, mos u hapnikeni lenë punë në pritje dhe duhet ti mbyllni, kështu që mbahuni për veten tuaj!me idealet apo takimet qe mund te realizoni eshte mire qe mbas dates 2/8 ku Merkuri planeti I komonikimit ne rrug te drejt , do te thot ju ndihmon shume ne keto aspekte. Me date 23/8 ku dielli ne ne Virgjeresh do te keni shume ndihmesa ne ekonomi dhe ne nje rast ideal ka te bej me nje ngritje rroge dhe jo vetem.

loading...