Pandemia nuk i ndal/ Ja sa shqiptarë kanë hyrë në vendin tonë...

Pandemia nuk i ndal/ Ja sa shqiptarë kanë hyrë në vendin tonë në 24 orë nga Kapshtica dhe Qafë-Thana

197
0

Pandemia e koronavirusit nuk i ndal shqiptarët që të kthehen për festa në Atdhe. Mësohet se gjatë 24 orëve të fundit në Kapshticë kanë hyrë 468 shtetas dhe 141 mjete, më pak krahasuar me një ditë më parë ku fluksi ka qenë edhe më i madh.

Në Qafë-Thanë kanë hyrë 1789 shtetas dhe kanë dalë 1789 shtetas. Kujtojmë se shqiptarët që rikthehen sërish në shtetin helen duhet t’i nënshtrohen karantinës për 14 ditë, në sajë të masave të marra kundër koronavirusit.