Pamje spektakolare dhe të frikshme, qyteti përfshihet nga stuhia e rërës (VIDEO)

Pamje spektakolare dhe të frikshme, qyteti përfshihet nga stuhia e rërës (VIDEO)

273
0

Një pamje jo e zakontë ka ndodhur në një qytet në juglindje të Australisë, ku stuhia e rërës ka pushtuar qytetin.

 

Pas zjarreve që nuk janë shuar që nga shtatori i vitit të kaluar dhe përmbytjet e ditëve të fundit në disa zona fushore, Australia goditet nga një tjetër fenomen natyror.

 

Stuhia e rërës, disa metra e lartë, dukej si një dallgë tipike për sërf.

 

Disa qytetarë kanë arritur ta filmojnë dhe pamjet e publikuara janë spektakolare, por edhe të frikshme.

 

Monster dust storm sweeps across southeast Australia

Video posted to Twitter shows the monster dust storm that swept across southeast Australia on Sunday. https://abcn.ws/2tA0TYP

Posted by ABC News on Sunday, January 19, 2020