Pamje madhështore, të protestës më paqësore dhe më të madhe të opozitës

Pamje madhështore, të protestës më paqësore dhe më të madhe të opozitës

226
0

 

Dhjetëra mijëra shqiptarë janë mbledhur në bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’ duke kërkuar largimin e Edi Ramës dhe qeverisë së tij të korruptuar.

Në nisje të fjalimit të tij, lideri i opozitës Lulzim Basha bëri thirrje që të gjithë pjesëmarrësit në protestën madhështore ti bashkohen duke ndezur dritat.