Opozita ndryshon strategji, protestë sa herë mblidhet Kuvendi

Opozita ndryshon strategji, protestë sa herë mblidhet Kuvendi

301
0

Opozita e bashkuar ka anuluar protestën e parashikuar nesër para Kuvendit. Burime nga PD bëjnë me dije se protestat do të zhvillohen në varësi të seancave plenare.Ndërkohë të njëjtat burime shprehen se protesta e paralajmëruar nga vetë kreu i PD-së, Lulzim Basha para Kuvendit më 16 mars do të zhvillohet.Kujtojmë që i papritur ishte edhe dje vendimi i opozitës për të organizuar protestë në orën 16:30 para Kuvendit, pak minuta para fillimit të seancës plenare. Një protestë që u shoqërua me tensione, përdorim mjetesh të forta dhe e gazit lotsjellës nga ana e policisë për të shpërndarë demostruesit.