Nuri Belba kallëzim penal ndaj ish kryebashkiakes Miranda Rira

Nuri Belba kallëzim penal ndaj ish kryebashkiakes Miranda Rira

322
0

Kallëzohet penalisht ish-kryetarja e Bashkise Prrenjas, Miranda Rira. “Panorama” meson se ish-kryetarja nga radhet e LSI-se eshte kallezuar ne Prokurori nga kreu aktual i bashkise, Nuri Belba.

Ai e ka akuzuar Riren per “shperdorim detyre” dhe ne dokumentin dorezuar ne organin e akuzes ka argumentuar edhe rastin konkret per te cilin e ka bere padine.

 

 

Shperndaje