Numërimi drejt fundit, deputetët që hyjnë në parlament

Numërimi drejt fundit, deputetët që hyjnë në parlament

756
0

 

Janë numëruar deri më tani  95 për qind e votave ose thënë ndyshe kanë mbetur pa u numëruar edhe 237 kuti. Janë 4 qarqet e mëdha ato që s’kanë mbyllur numërimin, konkretisht Tirana me 27 kuti, Shkodër 20 kuti, Durrësi 50 kuti, Elbasan 67 kuti. Po luftohet për mandatin e Shpëtim Idrizit në Tiranë i cili nuk arriti dot ta kapë 3 %. Gjithsesi janë edhe 27 kuti që do numërohen në Tiranë dhe ka ende shpresa. Po aq edhe PS po lufton të mbajë mandatin e saj të 18 në kryeqytet. Në Shkodër e ka marrë mandatin e 5 PD, ndërsa surpriza priten dhe nga Elbasani e Durrësi ka ka shumë kuti që do numërohen. Gjithsesi aktualisht sipas prjokesionit të momentit të KQZ janë 74 mandate në total për PS, 43 për PD, 19 për LSI dhe 3 për PDIU-në. Po mbi bazë të rezultateteve të deritanishme kemi nxjerrë edhe emrat e deputetëve të rinj të parlamentit, në ato qarqe ku është mbyllur numërimi.

 

LEZHE

LSI

Viktor Mark Tushaj

 

PS

Lindita Llesh Nikolla

Pjerin Zef Ndreu

Gjetan Kol Gjetani

 

PD

Aldo Tonin Bumci

Lindita Ilir Metaliaj

Andon Mati Frrokaj

 

DIBER

LSI

Përparim Islam Spahiu

 

PS

Ilir Hamid Beqaj

Almira Irfan Xhembulla

 

PD

Dhurata Bajram Cupi (Tyli)

Xhemal Hysen Gjunkshi

 

PDIU

Reme Korab Lala ( ka kaluar me PS)

 

FIER

LSI

Petrit Kozma Vasili

Robert Thoma Bitri

 

PS

Erion Mirdash Braçe

Adelina Petraq Rista

 

Bashkim Muhamet Fino

 

Ismet Shyqyri Beqiraj

 

Antoneta Nasi Dhima

 

Bujar Avdulla Çela

 

Tatiana Nuredin Piro(Nurçe)

 

Anduel Fatmir Xhindi

 

Gramoz Kaso Ruçi

 

Xhevit Qemal Bushaj

 

PD

 

Enkelejd Lutfi Alibeaj

 

Genc Stefan Pollo

 

Myslim Nazif Murrizi

 

Luan Ramadan Baci

 

GJIROKASTER

 

LSI

 

Vangjel Llambi Tavo

 

PS

 

Bledar Triumf Çuçi

 

Mirela Mentor Kumbaro (Furxhi)

 

Flamur Sejdi Golemi

 

PD

 

Tritan Masar Shehu

 

KORCE

 

LSI

 

Edmond Qamil Panariti

 

PS

 

Niko Aleks Peleshi

 

Eduard Pajtim Shalsi

 

Elisa Aleksander Spiropali

 

Ilirian Anesti Pendavinji

 

Ilir Telha Xhakolli

 

Edlira Përparim Bode

 

PD

 

Valentina Pandi Duka

 

Ervin Bujar Salianji

 

Hekuran Bujar Hoxhalli

 

Klevis Fahri Balliu

 

KUKES

 

PS

 

Mimi Pjetër Kodheli

 

PD

 

Flamur Dalif Noka

 

Isuf Zenel Celaj

 

VLORE

 

LSI

 

Shezai Feta Rokaj

 

PS

 

Damian Lekë Gjiknuri

 

Vilma Viktor Bello

 

Alket Namik Hyseni

 

Vullnet Ruzhdi Sinaj

 

Andrea Theofan Marto

 

Edi Kristaq Rama

 

Edmond Dhimitraq Leka

 

Fatmir Meleq Velaj

 

PD

 

Agron Siri Shehaj

 

Nadire Fevri Mecorapaj

 

Vangjel Jorgji Dule

 

BERAT

 

LSI

 

Nasip Qani Naço

 

Gledjon Tomorr Rehovica

 

PS

 

Blendi Pëllumb Klosi

 

Ermonela Koço Valikaj

 

Adnor Abedin Shameti

 

Fadil Ramo Nasufi

 

PD

 

Eduard Ismail Halimi