Nuk kanë fund lëkundjet në Greqi, tjetër tërmet godet vendin, sa ishte...

Nuk kanë fund lëkundjet në Greqi, tjetër tërmet godet vendin, sa ishte magnituda

40
0

Lëkundje të forta tërmeti në Greqi, ja ku ishte epiqendra

Një tërmet me magnitudë 4.3 të shkallës Rihter është regjistruar mëngjesin e sotëm në ishullin e Kretës në Greqi. Mësohet se epiqendra ishte 15 km në juglindje të Zakros.

 

Sipas Institutit Gjeodinamik, tërmeti ka ndodhur në orën 06: 31 të mëngjesit të së hënës.

 

Epiqendra e tërmetit ka qenë në zonën detare në juglindje të Zakros dhe thellësia është llogaritur në 9.7 km.